FUTUREPORT

Home / Topaketa / FUTUREPORT


Portuko kongresua honakoak barne dituena: Erakusketa-gunea eta Konferentzi-programa.

Esklusiboa erakusleentzako: Meet The Buyer (MTB) buru izango duen B2B topaketak armadore eta ontziolekin eta Networking-a (Koktel pribatuak, World Maritime Week Gala Afaria eta FINE Sarien II. Edizioaren sari banaketa).

 
 

FUTUREPORT PROGRAMA DESKARGATU

KOKAPENA

IZEN-EMATEA

ASTEARTEA 28


OSOKO BILKURA – AUDITORIUM 1

Publiko profesionalari irekia

11:15-11:20 Aurzkezpenak: Alejandro Aznar (CME Presidentea – Cluster Marítimo Español)
11:20-11:30 Irekiera: Itsas Sektorea: Nazioarteko hazkunde industrialerako palanka: Andrés Sánchez de Apellaniz (CONFEMETALren presidenteordea)
11:30-11:50  Saio magistrala: “Itsasoko sektorearen ikuspegia” Juan Riva (Presidente ohia eta ECSAko batzorde kidea)
11:50-12:40 Mahai-ingurua: Itsasoko sektorearen joera orokorra

  • Moderatzailea – Alejandro Aznar  (CME Presidentea – Espainiako Itsas Klusterra)
  • Itsas industriaren ordezkaria – Jenny Braat (Sea Europe  Market Monitoring taldeko Presidentea)
  • Portuko ordezkaria – Eugenio Quintieri  (Senior Advisor Intermodal, Logistics , Social Dialogue, Port Governance ESPO)
  • Arrantza ordezkaria – Javier Garat (ICFA Zuzendaria – International Coalition of Fisheries Associations y Presidente de Europêche)
  • Itsasoko energia berriztagarrien ordezkaria – Xabier Viteri  (Berriztagarrien negozio Zuzendaria)
12:40-12:50  Galde-eskeak
12:50-13:00 Ondorioak moderatzailearen eskutik – Alejandro Aznar  (CME Zuzendaria– Espainiako Itsas Klusterra)
13:00-13:10 Osoko Bilkuraren amaiera eta World Maritime Week-aren inaugurazioa: Iñigo Urkullu – Eusko Jaurlaritzaren Lehendakaria
WMW GALA-AFARIA
20:00-21:00 Koktel esklusiboa babesleentzat, gonbidatuentzat eta antolatzaileentzat
21:00-23:30 Afaria – Erakustegie eta kolaboratzaileentzar irekia, aldez aurretik izena emanez gero eta FINE Sarien II. Edizioa
23:30 Musika zuzenean + Edariak

ASTEAZKENA 29


JARDUNALDIA: ITSAS ETA PORTUKO INDUSTRIA JASANGARRIAGO BATERAKO AZPIEGITURAK ETA EKIPAMENDUA – 

AUDITORIUM 2

  • DEBATE MAHAIA 1Ontzigintzen ingurumen-estrategia eta honek europar portuetan duen eragina
10:00-10:05 Irekiera – Antonio Aiz Salazar (Viceconsejero Transportes E.J.ko Garraiok Sailburuordea )
10:05-10:20 Mahai aurkezpena eta moderatzailea – Nueva convocatoria de la Comisión CEF Transport Blending 2017 – María Corral (Coordinadora de Redes Transeuropeas y Fondos CEF – MINISTERIO DE FOMENTO)
10:20-10:30 Enagas: Hive proiektua – Fernando Impuesto (Commercial & Technical Services Director)
10:30-10:40 Puertos del Estado: Hive proiektua – Álvaro Rodríguez Dapena (Zuzendari Teknikoa)
10:40-10:50 Finnlines: Biscay Line – Multiple port Finland-Estonia-Belgium-Spain long distance MoS, relevant to many core network corridors Thomas Doepel (Head of Group Purchasing)
10:50-11:00 Puertos de Tenerife: José Rafael Díaz (Santa Cruz de Tenerife-ko Portuko Agintaritzaren Zuzendaria)
11:00-11:15 OMI: Unean eztabaidagai diren gai arautzaile garrantzitsuen aurkezpena OMI-n. – Alfredo Parroquín (Head of Cargoes and Technical Cooperation Coordination)
11:15-11:45 Debate Mahaia, galde-eskeak
  • DEBATE MAHAIA 2Amerikar portuen proiektuak eta hauen Ingurumen-estrategia
11:50-12:00 Irekiera, mahaiaren eta moderatzailearen aurkezpena  – Banco Interamericano de Desarrollo (BID) –  Esteban Díez-Roux (Principal Transport Especialist)
12:00-12:10 Siport 21 – Jose Ramón Iribarren (Dtor. General)
12:10-12:20 Southern Cross Port Consulting – Brasil / Tertitum Participaçoes – Capitán David Simón
12:20-12:30 Chancay-ko Portu Terminalak – José Noriega Lores (Zuzendari Nagusia eta  Peruko Armadako almirantea erretiro egoeran)
12:30-12:40 Nova Scotia Business Inc –Troy Sawler  (Trade Development Executive – Investment Attraction, Defence, Security & Aerospace)
12:40-12:50 Debate Mahaia, galde-eskeak
BAZKARIA
13:15-14:45 Koktel esklusiboa jardunaldiko  hizlarientzat, hedapen planak dituzten nazioarteko portuko agintaritzentzat, MTB-ko armadore eta ontziolentzat, gonbidatutako agintarientzat eta erakusketari akreditatuentzat.
  • DEBATE MAHAIA 3: Etorkizuneko Portuei Begira: H-2030
15:00-15:10 Apertura – José Llorca (Puertos del Estado-ko presidentea)
15:10-15:15 Mahaiaren eta moderatzailearen aurkezpena – Asier Atutxa  – (Presidente APB – Autoridad Portuaria de Bilbao)
15:15-15:25 Aeutransmer (Asociación Española de Usuarios del Transportes de Mercancías y Asimilados): kargagailuen ikuspegia 2030 urtean – Manuel Fernández Rouco (Ohorezko Presidentea)
 15:25-15:45  Cold Ironing –  David Candelario (AP Pasaiko Azpiegitura Saileko arduraduna) eta Ricardo Peña (AP Pasaia Presidentea)  / David Pérez (Ormazabal-Velatia Ingenieritza Sailako Zuzendaria) / José Antonio Unanue (Ingeteam Power Technology-ko Tecnología eta Berrikuntza Arduraduna)
15:45-15:55 AP Zeebrugge – Ingurumen Politika – Emmanuel Van Damme (Commercial Director)
15:55-16:05 AP Gdynia – Michal Gogol (Marketing and Development Dept./EU Projects)
16:05-16:25 Debate mahaia, galde-eskeak
BISITA TEKNIKOA BILBOKO PORTURA
17:00-18:30 Bilboko Portuko instalazioen visita teknikoa – Jarduera hau dohan da eta beharrezkoa da aldez aurretik inskripzioa egitea. Informazio gehiago