EUROFISHING

Home / Topaketa / EUROFISHING


eurofishing

Arrantza-kongresua honakoak barne dituena: Erakusketa-gunea eta Konferentzi-programa.

Esklusiboa erakusleentzako: Meet The Buyer (MTB) buru izango duen B2B topaketak armadore eta ontziolekin eta Networking-a (Koktel pribatuak, World Maritime Week Gala Afaria eta FINE Sarien II. Edizioaren sari banaketa).

 
Basque country
Eusko Jaurlaritza
 

EUROFISHING PROGRAMA DESKARGATU

IZEN-EMATEA

ASTEARTEA 28


JARDUNALDIA: ATUNONTZI IZOZTAILEAK – AUDITORIUM 2

“Gobernantza onerako arrantza hitzarmenak eta legez kanpoko, aitortu gabeko eta arautu gabeko arrantzaren (IUU) aurkako borroka”

09:00-09:15 Erregistroa
09:15-09:25 Irekiera eta ongietorri mintzaldiak

  • Leandro Azkue (Arrantza eta Akuikultura-Sailburuordetza Zuzendaria)
09:25-09:35 Hizlarien aurkezpena

  • Izaskun Bilbao Barandica (MEP ALDE Group)
09:35-10:15 Arrantza hitzarmenak Afrikan

  • Elizabeth-Rose Amidjogbe (Legal Advisor to the Bureau of National Fisheries. Liberia)
  • Harrison Charo-Karisa Doktorea (Bitarteko Zuzendaria, Arrantza Baliabideen Garapena eta Marketina, Nekazaritza, Abeltzaintza eta Arrantza Garapenerako Ministerioa, Estatuko Arrantza Saila, Kenya)
10:15-10:35 EBaren esperientzia Arrantza hitzarmenekin

  • Stefaan Depypere jauna (Director for International Ocean Governance and Sustainable Fisheries)
10:35-10:55 Azti Scientific Operation

  • Jon López (Ikertzailea)
10:55-11:15 Euskal atun sektore pribatuaren ikuspuntua.

  • Jose Ignacio Zulueta (Presidente de ANABAC)
11:15-11:35 ISM (Instituto Social de la Marina) emandako osasun arreta Afrikan:

  • José Maria Perez Toribio (Zuzendariorde Nagusia Acción Social Marítima)
11:35-11:45 Ondorioak

  • Izaskun Bilbao Barandica (MEP ALDE Group)
OSOKO BILKURA – AUDITORIUM 1

Publiko profesionalari irekia

11:15-11:20 Aurzkezpenak: Alejandro Aznar CME Presidentea – Cluster Marítimo Español) 
11:20-11:30 Irekiera: Itsas Sektorea: Nazioarteko hazkunde industrialerako palanka: Andrés Sánchez de Apellaniz (CONFEMETALren presidenteordea)
11:30-11:50  Saio magistrala: “Itsasoko sektorearen ikuspegia” Juan Riva (Presidente ohia eta ECSAko batzorde kidea)
11:50-12:40 Mahai-ingurua: Itsasoko sektorearen joera orokorra

  • Moderatzailea – Alejandro Aznar (CME Presidentea  – Cluster Marítimo Español Presidentea)
  • Itsas industriaren ordezkaria – Jenny Braat (Sea Europe  Market Monitoring taldeko Presidentea)
  • Portuko ordezkaria – Eugenio Quintieri  (Senior Advisor Intermodal, Logistics , Social Dialogue, Port Governance ESPO)
  • Arrantza ordezkaria – Javier Garat (ICFA Zuzendaria – International Coalition of Fisheries Associations y Presidente de Europêche)
  • Itsasoko energia berriztagarrien ordezkaria – Xabier Viteri (Berriztagarrien negozio Zuzendaria)
12:40-12:50  Galde-eskeak
12:50-13:00 Ondorioak moderatzailearen eskutik – Alejandro Aznar  (CME Zuzendaria– Espainiako Itsas Klusterra)
13:00-13:10 Osoko Bilkuraren amaiera eta World Maritime Week-aren inaugurazioa: Iñigo Urkullu – Eusko Jaurlaritzaren Lehendakaria
BAZKARIA – E.J. STAND
14:00-15:00 Koktel esklusiboa jardunaldietako hizlarientzat, Afrikar ministerioentzat, atunontzi izoztaile- eta gainontzeko ontziteri-armadoreentzat, MTB-ko armadore eta ontziolentzat, gonbidatutako agintarientzat eta erakusketari akreditatuentzat.
ETORKIZUNAREN ARRANTZA: Ikuspegi desberdinak – AUDITORIUM 2
15:00-15:30 Erregistroa
Aurkezlea eta Moderatzailea –  Eduardo Araujo (Onda Vasca)
15:30-15:40 Irekiera: Leandro Azkue (Arrantza eta Akuikultura-Sailburuordetza Zuzendaria)
15:40-16:10 Lehia, garapena  eta jasangarritasunerako Europako fondoak, (FEMP-a): Stefaan Depypere jauna (Nazioarteko Arazo eta Merkatuen Zuzendaria. DG MARE. Europako Batzordea)
16:10-17:10 Etorkizunaren arrantzaren ikuspegiak:

  • Lehia: HB Grandi (Islandia) – Svavar Svavarsson (Head of Business Development and Oversees)
  • Jasangarritasuna: FAO-a Yimin Ye PhD (Chief Marine & Inland Fisheries Branch)
17:10-17:30 Arrantza sektorearen ingurune seguru eta osasuntsua: OSALAN –  Aitor Gisasola (CT Gipuzkoa OSALANeko Laneko Osasun Unitateko arduraduna)
17:30-18:00 Mahai borobila:

  • Moderatzailea – Eduardo Araujo
  • DG MARE Stefaan Depypere
  • Islandia – Svavar Svavarsson
  • FAO – Yimin Ye PhD
  • OSALAN – Aitor Gisasola (CT Gipuzkoa OSALANeko Laneko Osasun Unitateko arduraduna)
18:00-18:10 Eskariak eta galderak
18:10-18:20 Konklusioak eta klausura moderatzailearen kontu 
WMW GALA-AFARIA
20:00-21:00 Koktel esklusiboa babesleentzat, gonbidatuentzat eta antolatzaileentzat
21:00-23:30 Afaria – Erakustegie eta kolaboratzaileentzar irekia, aldez aurretik izena emanez gero eta FINE Sarien II. Edizioa
23:30 Musika zuzenean + Edariak

ASTEARTEA 28


10:30-13:30 CEPESCA Zuzendaritza
ARRATSALDEA Grupo de Trabajo Tecnologías Pesqueras (PTEPA)