EUROFISHING

Home / Topaketa / EUROFISHING


eurofishing

Arrantza-kongresua Konferentzi-programa, B2B topaketak nazioarteko armadore eta ontziolekin (“Meet the buyer”), Networking-a (Koktel pribatuak) ata Erakusketa-gunea barne dituena.

 
EJ
 

KOKAPENA

EUROFISHING

Arrantza-kongresua Konferentzi-programa, B2B topaketak nazioarteko armadore eta ontziolekin ("Meet the buyer”), Networking-a (Koktel pribatuak) ata Erakusketa-gunea barne dituena.

Datuen eguneraketa data 2019/02/11
Eguna
Gaia
Hizlariak
Gustokoenak

ASTEARTEA 2019 OTSAILA 12

ATUNONTZI IZOZTAILEEN JARDUNALDIA

09:00 - 09:15
Irekiera eta "Bermeo Tuna World Capital"-aren aurkezpena
Bittor Oroz - Sailburuordea - Eusko Jaurlaritzako Nekazaritza, Arrantza eta Elikagaien Politika Saila
09:15 - 09:20
Moderatzailea eta aurkezlea
Moderatzailea: Josu Santiago - Tunidoen arrantza kudeaketa jasangarriaren saileko arduraduna - AZTI
09:20 - 10:00
Nazioarteko esperientziak arrantza-kudeaketaren eremuan
Jude Talma - Principal Secretary Fisheries Department - Ministry of Fisheries & Agriculture MFAg - Seychelles
Madame Koho Nlend - Ministra de pesca - Gobierno de Gabón
10:00 - 10:20
Stock-en ikuspegi orokorra Ozeano Atlantikoan eta Indiakoan
Josu Santiago - Tunidoen arrantza kudeaketa jasangarriaren saileko arduraduna - AZTI
10:20 - 10:50
Sektorearen ikuspuntua
Borja Soroa - Presidentea - Anabac
Julio Morón - Director Gerente - Opagac
10:50 - 11:00
Ondorioak
Josu Santiago - Tunidoen arrantza kudeaketa jasangarriaren saileko arduraduna - AZTI
11:10 - 11:30
Coffee break

OSOKO BILKURA: ITSAS-INDUSTRIEN IKUSPEGIA: ONTZIGINTZA, ARRANTZA, PORTUAK ETA ITSASOKO ENERGIA BERRIZTAGARRIAK

11:30 - 11:50
Irekiera
Antonio Garamendi - Presidentea - CEOE
Ekonomia Urdiña eta sektoreen garrantzia, enpresa eta gizarte garapenean Gehiago irakurri
11:50 - 12:10
Saio magistrala: "Nazioarteko Itsas Sektorearen Ikuspegia"
Philippe Louis-Dreyfus - Presidentea - Louis-Dreyfus Taldea
12:10 - 13:10
Mahai-ingurua
Moderatzailea: Alejandro Aznar - Presidentea - Espainiako Itsas Klusterrar eta Grupo Ibaizabal
Juan Riva - Presidentea - Grupo Suardiaz
Benito Núñez - Zuzendari Nagusia - Dirección General de Marina Mercante (DGMM)
Patrick Verhoeven - Managing Director - International Association of Ports and Harbours - IAPH
Javier Garat - Idazkari nagusia - Cepesca
Xabier Viteri -
13:10 - 13:20
Ondorioak moderatzailearen eskutik
Alejandro Aznar - Presidentea - Espainiako Itsas Klusterrar eta Grupo Ibaizabal
13:20 - 13:30
World Maritime Week-eko: SINAVAL, EUROFISHING, FUTUREPORT BILBAO, MARINE ENERGY WEEK Inaugurazio ofiziala
Arantxa Tapia - Ekonomiaren Garapena eta Azpiegituretako Sailburua - Eusko Jaurlaritza
13:30 - 14:30
Agintarien ibilbidea erakusketa-guneko standetatik
Luxua Pabiloia
Arantxa Tapia - Ekonomiaren Garapena eta Azpiegituretako Sailburua - Eusko Jaurlaritza
14:30 - 16:00
BAZKARIA
Luxua Pabiloia
Koktel esklusiboa hizlarientzat, gonbidatutako agintarientzat eta erakusketari akreditatuentzat Gehiago irakurri
11:00 - 14:00
Merkatuen Aholku Batzordea - MAC
5. solairua
11:25 - 14:00
Urrutiko Uren Aholku Batzordea COMHAFATekin batera
5. solairua
15:30 - 18:30
Cepesca Zuzendaritza-batzordea
5. solairua
15:30 - 18:30
Grupo 1: Consejo Consultivo Mercados - MAC
Grupo 3: Martes 12 de febrero 11:00 - 14:00  // Grupo 1: Martes 12 de febrero 15:30 - 18:30  // Asamblea General: Miércoles 13 de febrero 09:00 - 11:00  // Grupo 2: Miercoles 13 de febrero 11:00 - 14:00  // Gehiago irakurri
21:00 - 22:30
Afaria
Ercilla Hotela
WMWeko kolaboratzaile eta erakusketarientzat, izena aldez aurretik emanez Gehiago irakurri
22:30
FINE Sarien IV. edizioaren banaketa
Ercilla Hotela
23:30
Musika zuzenean + Edariak
Ercilla Hotela

ASTEAZKENA 2019 OTSAILA 13

BELAUNALDI-TXANDAKETA ARRANTZAREN SEKTOREAN

11:00 - 11:15
Irekiera eta moderatzailearen aurkezpena
Leandro Azkue - Arrantza eta Akuikultura zuzendaria - Eusko Jaurlaritza
Nicolás Sagarzazu - Lanbide Heziketako zuzendaria - Eusko Jaurlaritza
Elisabeth Gorospe - Enpresa-sorkuntza eta Heziketa arduraduna - HAZI Fundazioa
11:15 - 11:30
Beharrak arrantzaren titulazio profesionalen eremuan
Mikel Arrieta - Director - Instituto Náutico Pesquero de Pasaia
11:30 - 11:50
Eusko Jaurlaritzak belaunaldi-txandaketa sustatzeko egiten dituen ekintzak
Xabier Zaldua - Arrantza-enpresentzako zerbitzu arduraduna - OPEGUI
Jose Mari Mediavilla - Teknikaria - EEI - Lanbide Heziketaren Ezagutzaren Euskal Institutoa
11:50 - 12:10
Beste autonomia-erkidegotan abiarazitako esperientziak: Asturias eta Galizia
Francisco González - Arrantza zuzendaria - Asturiasko Printzerria
Manuel Bermúdez - - OP Celeiro
12:10 - 12:30
Coffee break
12:30 - 13:30
MAHAI-INGURUA: Trebakuntza eta Prestakuntza
Jose María Pérez Toribio - Zuzendariorde Nagusia - Acción Social de la Marina
Moderatzailea: Elisabeth Gorospe - Enpresa-sorkuntza eta Heziketa arduraduna - HAZI Fundazioa
Francisco González - Arrantza zuzendaria - Asturiasko Printzerria
Manuel Bermúdez - - OP Celeiro
Jose Mari Mediavilla - Teknikaria - EEI - Lanbide Heziketaren Ezagutzaren Euskal Institutoa
Xabier Zaldua - Arrantza-enpresentzako zerbitzu arduraduna - OPEGUI
Mikel Arrieta - Director - Instituto Náutico Pesquero de Pasaia
IGI: Itsasoaren profesionalen eboluzio estatistikoa Jose María Pérez Toribio (Acción Social de la Marina-ko Zuzendariorde Nagusia) Gehiago irakurri
13:30 - 13:40
Galde-eskeak
13:40 - 14:00
Ondorioak moderatzailearen eskutik
Moderatzailea: Elisabeth Gorospe - Enpresa-sorkuntza eta Heziketa arduraduna - HAZI Fundazioa
Leandro Azkue - Arrantza eta Akuikultura zuzendaria - Eusko Jaurlaritza
14:30 - 16:00
BAZKARIA
Luxua Pabiloia
Koktel esklusiboa hizlarientzat, gonbidatutako agintarientzat eta erakusketari akreditatuentzat Gehiago irakurri

REUNIONES PRIVADAS SECTORIALES

09:00 - 11:00
Asamblea General: Consejo Consultivo Mercados - MAC
Group 3: Tuesday, 12 February 11:00 - 14:00  // Group 1: Tuesday, 12 February 15:30 - 18:30  // General Assembly: Wednesday, 13 February 09:00 - 11:00  // Group 2: Wednesday, 13 February 11:00 - 14:00 Gehiago irakurri
11:00 - 14:00
Grupo 2: Consejo Consultivo Mercados - MAC
Grupo 3: Martes 12 de febrero 11:00 - 14:00  // Grupo 1: Martes 12 de febrero 15:30 - 18:30  // Asamblea General: Miércoles 13 de febrero 09:00 - 11:00  // Grupo 2: Miercoles 13 de febrero 11:00 - 14:00  Gehiago irakurri
15:30 - 18:30
Hego-mendebaldeko Uren Aholku Batzordea
5. solairua